SİTEDE NEREDESİNİZ?
Ana Sayfa   /   Epoksi Kaplama   /   Beton Görünümlü Zemin Kaplaması   /   Self Levelling Şap Uygulaması   /   Tozuyan Zemin Onarımları

Beton Görünümlü Kaplama

Beton görünümlü kaplama nedir? :

Beton görünümlü zemin kaplaması; eski yıllarda ayak trafiği ile aşınmış eskimiş ve trafiğin etkisi ile doğal olarak cilalanmış zeminlere benzer özellikte bir zemin kaplamasıdır. Uniform özellikte bir zemin elde edilmez. Zeminde dalgalar, mala izleri ve renk tonu farklılıkları vardır. Fakat zemin düzdür, tozumaz ve yüksek dayanımlıdır.

Hangi mekanlarda kullanılır? :

Özellikle ofis, kafe, lokanta, konut vb. yerlerde kullanılır. Fakat bu zemini tercih ederken, yapılacak olan zeminin  mimari diğer ögelerle bir bütünlük oluşturmasına dikkat edilmelidir. Loft tarzı mekanlar için uygun bir zemindir.  

Üzerine beton görünümlü kaplama yapılacak zeminlerin özellikleri ne olmalıdır? : 

Üzerine beton görünümlü kaplama yapılacak zeminler sağlam, tutunma gücü yüksek, yüzey düzgünlüğü iyi olan zeminler olmalıdır. Eğer zemin sağlam değilse kaplama öncesi zeminin mukavemetinin arttırılmalıdır.

Bu kaplamayla zemindeki bozukluklar genellikle giderilir. Çok bozuk yüzey üzerine kaplama yapılacaksa, zemin önceden self levelling şap ile düzeltilir. 

Renk seçenekleri nelerdir? :

Kaplama rengi genellikle beton rengindedir. Eğer özel renk istenirse renk çalışması yapılarak renkli kaplama yapılabilir. Renkli kaplamalarda tüm yüzeyde renk tonu farklılıkları olacaktır.  

Renk seçimi fiyatı etkiliyormu? :

Evet, beton renginden farklı bir renk istenirse fiyat fark edecektir.  Renklere göre fiyatlarda değişiklik olmaktadır. 

Fiyatlandırma nasıl olmaktadır? :

Beton görünümlü kaplama fiyatı, aynen epoksi kaplamada olduğu gibi küçük işler hariç m2 birim fiyatı üzerinden hesaplanmaktadır. 

F O T O

GALERİ