Beton Görünümlü Zemin Kaplaması

IMG_0118.jpg

Nedir? 

Beton görünümlü zemin kaplaması; basit ama çok şık, eksiz ama uniform olmayan, çimento esaslı zemin kaplamasıdır. Uzun yıllar kullanılmaktan ayak trafiği ile cilalanmış beton zeminlere benzeri karakterdedir. Zeminde dalgalar, mala izleri ve renk tonu farklılıkları vardır. Fakat zemin düzdür, tozumaz ve yüksek dayanımlıdır.

Hangi mekanlarda kullanılır?

Ofis, kafe, lokanta, sergi salonu, mobilya mağazası, konut vb. yerlerde kullanılır. Fakat bu zemini tercih ederken, yapılacak olan zeminin mimari diğer ögelerle bir bütünlük oluşturmasına dikkat edilmelidir. Loft tarzı mekanlar için uygun bir zemindir.

Üzerine beton görünümlü kaplama yapılacak zeminlerin özellikleri ne olmalıdır?

Üzerine beton görünümlü kaplama yapılacak zeminler sağlam, tutunma gücü yüksek, yüzey düzgünlüğü iyi olan zeminler olmalıdır. Eğer zemin sağlam değilse kaplama öncesi zeminin mukavemetinin arttırılmalıdır.

Bu kaplamayla zemindeki bozukluklar genellikle giderilir. Çok bozuk yüzey üzerine kaplama yapılacaksa, zemin kaplama öncesi  şap ile düzeltilir.

Renk seçenekleri nelerdir?

Kaplama rengi genellikle beton rengindedir. Eğer özel renk istenirse renk çalışması yapılarak renkli kaplama yapılabilir. Renkli kaplamalarda tüm yüzeyde renk tonu farklılıkları olacaktır.

Foto Galeri / Beton Görünümlü Kaplama