top of page

Zemin Cilası

Zemin Cilası Yapılması- Mimay

Nedir?

Yüzeyi düzgün, aşırı bozuklukların olmadığı beton, mozaik, şap vb zeminlerinizi ekonomik maliyetli olarak son kat kaplama olarak kullanmak isterseniz mevcut zeminin üzerine cila yaparak, parlak  veya yarı parlak bir zemin elde edebilirsiniz.. Bu size hem betonun doğal görüntüsünü kullanma keyfini yaşatacak ve hem de sizi zemin tozundan koruyacaktır. 

 

Nasıl yapılır?

Öncelikle mevcut zemininizin yüzeyindeki kir leke vb kötü görüntü oluşturacak unsurları temizlemek için tünm yüzey temizlenir. Yüzeye zımpara yapılarak genel temizlik sağlanır. Ve yüzeye iki kat yüksek çizilme dirençli yüzey cilası uygulanarak tüm yüzey parlak veya yarı parlak hale getirilir. Uygulanan cila sadece bir yüzey koruyucu değildir. Aynı zamanda yüzeyin içine işleyerek yüzeyin dayanımını da arttırır.

Avantajları nelerdir?

En önemli avantajı mevcut betonunuzu ağır işlemler yapmadan düşük maliyetler ile kullanmaya devam etmenizdir. Yüzeyde uygulama sonrasında tozuma olmaz. Yüzey sıvı emiciliği ortadan kalkar. Böylelikle kahve çay vb. içeceklerin oluşturabileceği kalıcı leke sorununuz ortadan kalkar.  Zemine leke yapıcı bir içecek dökülse dahi basit bir silme ile yüzey temiz hale gelecektir. 

Eski şaplarınızı bu uygulama ile mikrobetona yakın bir görüntü ile kullanmanız mümkündür.

Uygulama süresi nedir?

Uygulama süresi 2gün dür. Uygulamadan 1 gün sonra zemine girilebilir. Fakat tam anlamı ile kuruma uygulama sonrası 3 gündür.  

Zemin cilası hangi zeminlere uygulanabilir?

Dökme mozaik, düz yüzeyli sağlam betonlar, sağlam şaplar, mat seramik yüzeyler, ince sıvası tamamlanmış duvarlar. 

bottom of page