SİTEDE NEREDESİNİZ?
Ana Sayfa / Epoksi Kaplama / Beton Görünümlü Zemin Kaplaması / Self Levelling Şap Uygulaması / Tozuyan Zemin Onarımları

Self Levelling Şap Uygulaması

Neden self levelling şap kullanmalıyız? :

Günümüzde çoğu zemin kaplama malzemesi oldukça düzgün yüzeyler üzerine kaplanabiliyor. Eğer dalgalı bir yüzey üzerine bir parke kaplama yapılırsa, parkede istenmeyen esnemeler veya istenmeyen rahatsız edici çatırtı sesleri duyacaksınız. Bunu gidermenin tek yolu kaplama altı yüzeyin milimetre hasssasiyetinde düzeltilmesidir.

Veya farklı kalınlıktaki malzemelerin bir araya geldiği bölgelerde birleşim yerlerinde tek yüzey istiyorsak self levelling şap kullanmak bir zorunluluktur.

Hangi malzemelerin altında kullanılır? :

Masif parke, lamine parke, laminat parke, pvc zemin kaplaması, lineloum zemin kaplaması, halı zemin kaplaması, seramik yer döşemesi altında kullanılır. 

Nasıl fiyat veriyoruz? :

1) Telefon görüşmesi sonucu yaklaşık fiyat verme

Basit semin düzeltmelerinde veya bütçe oluşturma amaçlı çalışmalar için bu tür fiyat verilmesi müşteriler        açısından genelde yeterli olmaktadır.  Bütçeye uygun fiyat olması durumunda mutlaka şantiyede zemin tespiti yapılmaktadır.

 

2) Hassas işlerde veya kotlu çalışma gereken zeminlerde fiyat verme

Eğer kot dengelemesi veya marküteri tarzı hassas kaplamalar için zeminde mutlaka keşif ve zemin ölçümü yapmaktayız. Aksi takdirde verilecek fiyat gerçek rakamlardan oldukça uzak olacaktır.

3) Zayıf zemin üzerine self Levelling şap uygulaması durumunda 

Self levelling şap ince bir şap türü olduğu için üzerine uygulama yapılacak olan zeminin de sağlam olması gerekmektedir. Self Levelling şap dökülecek olan zemin tozuyan veya zayıf zemin ise mutlaka önce bu zeminin düzeltilmesi gerekmektedir. Bunun için zemine yeni teknoloji ürünü sıvı yüzey güçlendiriciler dökülür veya epoksi reçine ile güçlendirilir. Aksi takdirde zemine dökülen self levelling şapta kabarmalar oluşmaktadır. Bu nedenle sağlamlığında şüphe duyulan zeminlerde mutlaka teklif öncesi sağlamlık kontrolü yapılmalıdır. Aksi durumlarda yanıltıcı fiyatlar ortaya çıkar.

Self leveling şap yapıldıktan ne kadar sonra kaplama yapılabilir?

Hava şartlarına bağlı olmakla birlikte self levelling şap uygulamasından yaklaşık bir hafta sonra şap üzerine kaplama yapılabilir. Çabuk kuruyan, nemini bir günde atan malzemeler mevcuttur. Fakat bu tür malzemelerde maliyet yukarı çıkmaktadır. 

Kot çalışması
Şap döküm aşaması
Astarlanmış zemin
Uygulama tamamlanmış kuruma bekleniyor